Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendové soustředění Mladějov

26. 3. 2007

23.-25.3.2007 VÍKENDOVÉ SOUTŘEDĚNÍ Mladějov

 (intenzivní trénink- agility, poslušnost)

V pátek v 16:30 jsme já, Růža a její páník vyrazili s károu k Aničce do stodoly pro agi překážky. Holky už byly na místě, překážky se naložili do aut a na káry a jelo se směr Mladějov, což byl cíl naší velké výpravy. Tak jsme dorazili asi po dvaceti minutách jízdy a kontrolování, zda neztrácíme překážky.

Po příjezdu jsme si dali věci do chatky a trochu jsme se s holkama a psíkama zabydlely. Pokoj byl celkem velký a místa bylo dost. zato skříní bylo málo a tak jsem všechny věci měla na stole a na křesle a doufala jsem, že mi psíci nevybrakují batohy, které byly plné pamlsků. Naštěstí jsem nebyla v chatce s bíglama, ale s berňačkou, šeltijkou a křížencem. Takže pamlsky zůstávaly na svých místech,i když byli batohy otevřené.

Navečer jsem já s Růžou šla s Lenkou a Fančou na průzkum do "města", tedy vesničky..... Žádný obchod jsme nenašly, takže smůla....

Noc byla opravdu divoká:o) Herry  byl moc hodný a ke spánku nám dělal doprovod  podobě velmi hlasitého chrápání a prdění.Takže jsme se moc nevyspali...

Ale ráno jsme vstaly v pohodě, i když jsme spali opravud hodně málo. Asi v 6 jsem šla vyvenčit Růžu. Od osmy jsme měly poslušnost s Irenou Zemanovou. Všichni psíci cvičili moc hezky a moc jim to všem šlo.

Od 10 jsem měla s Růžou nástup na agi. Trénovala nás tereza Mauerová. Potají jsem doufala, že mi nebude zdrhat z parkuru, že mi nebude podbíhat překážky a že jí to bude alespoň trochu bavit. No byla jsem moc překvapená, protože Růža běhala moc hezky a ani neprotestovala proti tomu, že běhá large. Taky se mě pár lidí ptalo: "Co jí je, že běhá?". Nikomu jsem nedokázala odpovědět, protože to opravdu nevím=). Dokonce i slalom jí moc šel.Po pár bězích jsme si šly do chtaky odpočinout a najíst se. Nevim, kdo byl víc hotoví, jestli psi, nebo jejich páni, ale všichni leželi mrtví na postelích a odpočívali, co jen to šlo, aby nasbírali sílu na odpolední tréninky.

Ve 14:00 jsem šla s Růžou na poslušnost. V rozdělení skupin už nebyly takové zmatky a cvičili jen ti, co měli a ta se naše skupina zúžila na bígly, sheltie a Růžu. Cvičilo se nám opět moc hezky. Po skončení poslušnosti jsem si šly opět trošku odpočinout do chatky, spíš nabrat zásoby plící na agility, které začínalo v 15:30. V tu dobu už jsem s Růžou byly na místě a čekaly jsme, až doběhá skupinka před námi, tedy pokročilí. Čekaly jsme celkem dlouho, ale dočkaly jsme se a šly skákat. Růžence to opět šlo a já z ní měla ohromnou radost. Teda spíš ona měla radost. Dělaly jsme rozlišovačku- kladina a tunel. No kde si myslíte, že Růža vždycky skončila? No přeci na její oblíbené kladině:o) Asi po desáté se odhodlala jít do tunelu a to v té chvíli, když si trenérka sedla na kladinu, aby tam Růža nemohla. Ale měla jsem radost, že ona má radost, že byla tolikrát na kladině:-D Každý pes má svou oblíbenou překážku.

Po tréninku jsme se unavené dobelhaly do chatky, padly na postel a relaxovaly....

Došly jsme si s holkama na čaj a psíci měli ještě chvilku na probrání.Když jsme přišly, vzaly jsme je na prochajdu po okolí.

Večer jsme šli na louku s Martou a Herrym. Růža a Herry si hezky pohráli a vylítali se a já s Martou jsme nafotily pár fotek našich krokoušů.

Přišli jsme do chatky, nechaly tam pejsky a tuším, že jsme šly na další čaj. No a po čajo opět procházka, tentokráte jsme šly všechny 4 z tanku a psi:o)

Usnuly jsme asi okolo jedenácté hodiny, ale přesně to opravdu nevím.

Ráno se posunoval čas a my vstaly asi v sedm (tedy já a Martina, holky ještě spaly). Na záchod ale nepotřebovali jen Kassik s Růžou, ale i Funny s Herrym, a tak jsem já sebrala Růžu a Herryho, Martina Kasse a Fanču a doufaly jsme, že až se holky proberou, nebudou psíky hledat a dojde jim, že jsme je vzaly ven. Psíci se prošly a tak jsme se vrátily do chatky. Holky už byly jakžtakž vzhůru, už začínali vnímat okolí:o)

Cvičilo se podle starého času, takže v tom byly menší zmatky. Já jsem ten den dopolední poslušnost vynechala.Nikam se mi nechtělo a Růža taky nevypadala, že by šla cvičit:o) Ale na agility jsme dorazili a tentokrát jsme cvičily rozlišovačku tunel, áčko. No hádejte, co si Růža vybrala tentokrát?! No co jiného, než áčko. ale nakonec jsme to taky zvlády, spíš já jsem se tam motala jak hruška a Růžu jsem špatně naváděla a tak jsme to musely dělat pořád do kola a Růžu už to potom nebavilo.

tenhle den jsme si už s holkama došly na oběd, abychom se za ten víkend alespoňjednou pořádně najedly. zrovna byly řízky, tkže jsme se pěkně nadlábli.

Po obědě opět chvíle relaxace a potom poslušnost, tentokrát s Markétou Maňákovou a hned potom agility, kde jsme si s Růžou zaběhyl jen trochu, jelikož už jí to po tom víkendu nebavilo.......

V 17.00 už si pro nás pčijeli, chvíli jsme čekali až se docvičí, abychom mohli naložit překážky na káru a jeli jsme směr Semily, Aniččina stodola:D. Vyložili jsme překážky a hurá domůůůůů.

Abych to nějak shrnula, byl to úžasný víkend, kde jsme se obě naučily spoustu nového.  Přístě určitěpojedeme znovu, teda jestli nějaké to příště bude...Ale obě doufáme, že ano:o)